Život a zdravie

New start , dni zdravia , zdravotne prednasky , clanky , videa , recepty ….

NEW START

NUTRITION / VÝŽIVA – Správna strava je základ dobrého zdravia a kvalitnej regenerácie organizmu. Pôvodná a najvhodnejšia strava pozostáva z ovocia, zeleniny, obilnín a orechov. Najdôležitejšie jedlo dňa sú raňajky, ktoré má obsahovať najviac kalórií. Konzumácia prirodzených potravín výrazne prispieva k prevencii mnohých chorôb a zdravotných problémov.

EXERCISE / CVIČENIE – Pohyb je zákon života. Cvičenie rapídne zlepšuje telesné zdravie, a výrazne zlepšuje tiež stav mysle i ducha. Telesnú kondíciu zvyšujeme aeróbnymi aktivitami, strečingom prípadne cvičeniami pilates. Prirodzené prostredie pre pohybové aktivity je vonku v prírode. Najdostupnejším a ideálnym cvičením pre všetkých je rýchla chôdza.

WATER / VODA – Pretože 70% nášho tela tvorí voda, je nevyhnutné dostatočne organizmus hydratovať a poznať, čo a kedy piť. Čistá voda je pre telo najlepšou tekutinou. Rôzne vonkajšie aplikácie vody (studená sprcha, hydroterapia ) spolu s masážami veľmi účinne stimulujú krvný obeh, látkovú výmenu a celkový stav imunitného systému.

SUN / SLNKO – je zdrojom energie pre všetky živé organizmy. Slnko zabíja mikróby a umožňuje telu tvoriť vitamín D, ktorý podporuje proces spevňovania kostí.  Je kľúčovo dôležité pre udržanie hormonálnej rovnováhy a správneho fungovania metabolizmu. Primerané slnenie takisto posilňuje imunitu.

TEMPERANCE / STRIEDMOSŤ – Užívať dobré veci s mierou a vyhýbať sa škodlivým je zjavne múdry postoj, hoci je náročný. Znamená hlavne pravidelnosť v strave, vyváženosť v športe, zábave, sexuálnej oblasti. Zároveň vylúčenie alkoholu, nikotínu, kofeínu a škodlivín vrátane drog. Striedmosť je niť, ktorá sa ťahá všetkými zložkami NEW STARTu.

AIR / VZDUCH – Prístup čerstvého vzduchu je základ pre zdravie, bez neho môže v priebehu 5 min. dôjsť k trvalému poškodeniu mozgu. Je dôležité dostatočne vetrať. Pokiaľ nie je veľký rozdiel vnútornej a vonkajšej teploty vzduchu, je potrebné spať pri otvorenom okne. Učte sa zhlboka dýchať a pravidelne cvičiť na čerstvom vzduchu.

REST / ODPOČINOK – Regenerácia telesných aj duševných síl vyžaduje kvalitný spánok, pre dospelých v dĺžke 7 až 8 hodín. Po oddychu má nasledovať aktívna činnosť, treba však dávať pozor na prílišné prepracovanie a stres. Je veľmi užitočné jeden celý deň v týždni relaxovať s rodinou, a nájsť si čas na osobnú modlitbu či meditáciu, či navštíviť priateľov.

TRUST / DÔVERA – je úzko spojená s fyzickým zdravím. Vytvára predpoklad hlavne pre duševné a sociálne zdravie. Pozitívne emócie a postoje ako láska, radosť, viera a dôvera vytvárajú ochranné látky posilňujúce imunitný systém. Pomáhať druhým a budovať dôveru veľmi prispieva ku komplexnému dobrému zdravotnému stavu. K správnym rozhodnutiam vedie človeka najlepšie dôvera v Boha.

viac na : Zivot a zdravie

 nutrition-food-saftey-pic